Kilka słów o Szkole dla Rodziców i Wychowawców…..

Drogi Rodzicu!
Jeśli :

  • chcesz nauczyć się rozmawiać z dzieckiem ,
  • chcesz nauczyć się pomagać mu zapanować nad silnymi, bolesnymi emocjami, nad złością i niechęcią, nad buntem,
  • chcesz by Twoje dziecko lepiej z Tobą współpracowało, by włączyło się w budowanie dobrej atmosfery w domu, by podejmowało się samodzielnie zadań…
  • po prostu chcesz je lepiej zrozumieć…
    …. to zajęcia w „Szkole dla Rodziców i Wychowawców” są dla Ciebie.

 

Im młodsze dziecko tym większą rolę w wychowaniu odgrywają oddziaływania rodziców. Ważne, by były kluczem do głębszego zrozumienia dziecka i wsparciem dla jego rozwoju. Współpracujące z rodzicem dziecko, to większy spokój i komfort dla rodzica, i jednocześnie spokojniejsze dziecko.

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” uczy umiejętności wychowawczych , tzn. uczy jak reagować w różnych sytuacjach oraz daje wiedzę na temat tego, dlaczego te sposoby są skuteczniejsze.
Wartością dodaną w programie „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, dla rodzica, jest spojrzenie jeszcze raz na swoje doświadczenia z dzieciństwa, co daje lepsze zrozumienie samego siebie. Badania przeprowadzone przez Mary Main pokazują, że największy wpływ na nasze relacje z dziećmi, nie ma – jak się potocznie uważa – nasze łatwe lub trudne dzieciństwo, lecz to, jak na nie patrzymy jako osoby dorosłe.
Program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” zapełnia lukę w kształceniu ludzi dorosłych. Wielu z nas chce być dobrymi rodzicami, świadomymi tego co robimy, lecz system kształcenia, przez który przechodzimy nie uczy nas tego, być może dlatego, że najbardziej gotowi i zainteresowani taką wiedzą jesteśmy wtedy, gdy już mamy własne dzieci.
„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” jest programem prowadzonym w całej Polsce, który otrzymał od Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji pozytywną rekomendację , jako skuteczny program profilaktyczny zachowań problemowych u dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do Dziecięcej Akademii Rozwoju na zajęcia szkoły rodziców przygotowujących się do swojej roli, rodziców z małymi dziećmi i tych, którzy natrafiają na trudności wychowawcze. Wiele mogą nauczyć się rodzice nastolatków. Nowe badania w zakresie psychologii, neurobiologii, pedagogiki dostarczają wiedzy, jak wychować człowieka, by radził sobie w tym szybko zmieniającym się, różnorodnym świecie, by umiał zbudować szczęśliwe życie.

“Szkołę dla Rodziców i Wychowawców”
prowadzą trenerki programu
Zajrzyj na stronę: http://edukacjateraz.pl do zakładki „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.